Fundacja Pegaz.la odkleja rodziny od monitorów. Rusza kampania „Mam czas”

Fundacja Pegaz.la odkleja rodziny od monitorów. Rusza kampania "Mam czas"
Fotolia

Najważniejszym warunkiem przyłączenia się do kampanii „Mam czas” jest decyzja o podjęciu wyzwania. Organizatorem może być każdy, kto zdecyduje się przez tydzień nie marnować czasu na cyfrową rozrywkę, a wykorzystać ten czas w inny – bardziej aktywny  i kreatywny sposób. Fundacja Pegaz.la  w ramach kampanii zaproponuje rozmaite formy rozrywki innej niż cyfrowa, która zdominowała życie zbyt wielu dzieci, zastępując wszelkiego rodzaju inne zabawy. Finał kampanii odbędzie się w dniach 1-7 maja 2017 roku.

„Mam czas” nawiązuje do popularnej amerykańskiej kampanii ScreenFree Week (czyli Tydzień bez monitora), która pierwszy raz odbyła się w 1994 roku.  Jej priorytetem jest zmniejszenie czasu spędzanego przez dzieci przed ekranem telewizora, monitorem komputera, tabletem.  Kampania otrzymała wsparcie Prezydenta Obamy oraz organizacji zajmującej się walką z otyłością u dzieci (White House Task Force on Childhood Obesity). „Mam czas” – podobnie jak ScreenFree Week – ma na celu połączyć najmłodszych z otaczającym światem, zadbać o relacje rodzinne i aktywne spędzanie wolnego czasu.

Program kampanii uwzględnia zarówno samodzielną aktywność, jak i grupowe (rodzinne i rówieśnicze) zabawy. Promowane będzie m.in. czytanie, gry planszowe, gry rozwijające, konkursy, granie na instrumentach, śpiewanie… Czyli „tradycyjne”, czasem zapomniane lub rzadziej praktykowane formy rozrywki. „Mam czas” to szansa dla dzieci, aby czytać, grać, myśleć, tworzyć, być bardziej aktywnym fizycznie i spędzić więcej czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Obchody finałowego tygodnia odbędą się w dużych polskich miastach, m.in, na terenie placówek Centrum Zdrowia Dziecka PEGAZ.

Szczegóły wkrótce.

Redakcja Klub Rodzica

Redakcja Klub Rodzica

Klub Rodzica to serwis, który powstał z myślą o rodzicach dzieci w wieku niemowlęcym, przedszkolnym i szkolnym. Grono ekspertów, które...
Czytaj więcej

Skontaktuj się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rating*