Pięć powodów, dla których warto gotować z dzieckiem.

Zabawki, telewizja, gry komputerowe – coraz trudniej znaleźć atrakcyjne zajęcia, by nasze pociechy chciały z nami wspólnie spędzać czas. Co zrobić więc aby urozmaicić im czas? Może gotowanie? Pieczenie Ciasta?

O to 5 powodów dla których warto gotować z dzieckiem:
1. Samodzielność:
Wspólne gotowanie uczy samodzielności i wdraża w przyszłe obowiązki. To doskonała lekcja zaradności, która na pewno zaprocentuje w dorosłym życiu.

2. Budowanie zdrowych nawyków żywieniowych:
Nie ma lepszej lekcji zdrowego odżywiania niż wspólne gotowanie. Dziecko poznaje nowe smaki i uczy się czerpać przyjemność z gotowania i jedzenia. Jest szansa, że w przyszłości rzadziej będzie sięgać po „śmieciowe” jedzenie.

3. Ćwiczenia motoryki małej:
Krojenie, ugniatanie, wałkowanie, klejenie klusek to doskonałe ćwiczenia dla małych paluszków. Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważny jest prawidłowy rozwój małej motoryki.

4. Stymulacja zmysłów:
Praca w kuchni angażuje wszystkie zmysły. Łączy doznania dotykowe, wzrokowe, smakowe, zapachowe, a nawet słuchowe. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń w mózgu.

5. Budowanie relacji:
Gotowanie razem z dzieckiem stwarza okazję do nieskrępowanej rozmowy i świetnej zabawy, która zostaje zwieńczona wspólnym posiłkiem.

Czy potrzeba więcej argumentów, dlaczego gotowanie i wypieki wspólnie z dziećmi to nie tylko przyjemność, ale prawie i obowiązek? Już dziś zaproś swoje dziecko do kuchni!