Wakacje nad morzem? Zadbaj o bezpieczeństwo dzieci

Wakacje nad morzem to świetny pomysł na wymarzony urlop zarówno dla rodziców, jak i dzieci. Gigantyczna piaskownic i jeszcze większy basenem to dla dzieci nie lada atrakcja. Żeby miło wspominać odpoczynek nad wodą warto jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Kąpiel w morzu

Tu apelować należy do zdrowego rozsądku i zachować wszystkie najpotrzebniejsze środki ostrożności podczas zażywania kąpieli. Pamiętajmy o sprawdzeniu czystości, temperatury oraz głębokości wody. Nie należy skakać do wody!!! Korzystajmy ze strzeżonych kąpielisk – dodatkowa para oczu ratownika pomoże nam pilnować dziecka i zadba o jego bezpieczeństwo podczas podwodnych harców.

Czujność

Nie spuszczaj oka z dziecka! Plaża to miejsce, gdzie jest bardzo dużo ludzi i bardzo łatwo stracić dziecko z oczu. Wiele nadmorskich atrakcji może wzbudzić ciekawość malucha, a wtedy o tragedię nietrudno. Dla zachowania bezpieczeństwa warto zaopatrzyć się w opaskę na rękę dla dziecka z imieniem i numerem telefonu rodzica.

Słońce, gorące słońce

Pamiętajmy i zachowajmy szczególną ostrożność przy zażywaniu kąpieli słonecznych. Wrażliwa skóra nasza i naszych dzieci narażona jest na szkodliwe promieniowanie UV. Zaopatrzymy się zatem w krem o dostosowanym filtrze ochronnym. Najlepiej, by był wodoodporny – nie zmyje się zbyt szybko po świetnej zabawie w wodzie. Koniecznie chrońmy głowę przed nadmiernym słońcem. Przewiewne kapelusze, czapki, chusteczki są wskazane, by nie doprowadzić do przegrzania głowy. Bardzo ważne jest też ciągłe uzupełnianie płynów. Słońce i aktywność fizyczna to szybka droga do odwodnienia.

Cień

Chrońmy się, zapewniając sobie odrobinę cienia, korzystając z własnego namiociku plażowego, parasola czy choćby parawanu.
Wybierając się nad morze z dzieckiem pamiętajmy, by zapewnić mu rozrywkę. Ogromna piaskownica przysporzy dużo więcej radości, gdy będziemy zaopatrzeni w zabawki przystosowane do zabawy w piasku.