Dołącz do naszej akcji Mam Czas

Najważniejszym warunkiem przyłączenia się do kampanii „Mam czas” jest decyzja o podjęciu wyzwania. Organizatorem i Uczestnikiem może być każdy, kto zdecyduje się przez tydzień wykorzystać wolny czas w aktywny  i kreatywny sposób. Długofalowe cele kampanii to pozytywne i trwałe relacje międzyludzkie: w rodzinie, przedszkolu i szkole, na podwórku… Fundacja Pegaz.la  w ramach kampanii zaproponuje rozmaite formy rozrywki innej niż cyfrowa, która zdominowała życie zbyt wielu dzieci, zastępując wszelkiego rodzaju inne zabawy. Finał kampanii odbędzie się w dniach 1-7 maja 2018 roku.

 

„Mam czas” nawiązuje do popularnej amerykańskiej kampanii ScreenFree Week (czyli Tydzień bez monitora), która pierwszy raz odbyła się w 1994 roku.  Jej priorytetem jest zmniejszenie czasu spędzanego przez dzieci przed ekranem telewizora, monitorem komputera, tabletem.  Kampania otrzymała wsparcie Prezydenta Obamy oraz organizacji zajmującej się walką z otyłością u dzieci (White House Task Force on Childhood Obesity).

„Mam czas” – podobnie jak ScreenFree Week – ma na celu połączyć najmłodszych z otaczającym światem, zadbać o relacje rodzinne i aktywne spędzanie wolnego czasu. Program kampanii uwzględnia zarówno samodzielną aktywność, jak i grupowe (rodzinne i rówieśnicze) zabawy. Promowane będzie m.in. czytanie, gry planszowe, gry rozwijające, konkursy, granie na instrumentach, śpiewanie… Czyli „tradycyjne”, czasem zapomniane lub rzadziej praktykowane formy rozrywki. „Mam czas” to szansa dla dzieci, aby czytać, grać, myśleć, tworzyć, być bardziej aktywnym fizycznie i spędzić więcej czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Planowany zasięg kampanii to 2 miliony osób na terenie całej Polski.

DOŁĄCZ DO KAMPANII I ODBIERZ DARMOWY PORADNIK

W poradniku znajdziesz komplet informacji o kampanii, historię amerykańskiej wersji. Jeśli nie masz pomysłu na spędzenie czasu z rodziną lub najbliższymi mamy dla Ciebie 100 podpowiedzi.

Aby otrzymać poradnik wypełnij poniższy formularz

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Chcę zorganizować kampanię "Mam czas" dla: *

Wpisz nazwę grupy, organizacji, firmy itp *

Planujesz wydarzenie, które będzie otwarte dla każdego?

Jeśli istnieje, proszę podaj stronę internetową, gdzie będzie można znaleźć więcej informacji o Twoim wydarzeniu.

Opowiedz nam więcej!
Powiedz nam, w jaki sposób i dlaczego będziesz uczestniczyć w Tygodniu bez Monitora! Twoje zachęcające słowa mogą zainspirować innych do przyłączenia się do zabawy. (Zapraszamy do współtworzenia listy pomysłów i planów)

Podaj województwo, w którym będzie przeprowadzana kampania *

Podaj miejscowość, w której będzie przeprowadzana kampania *

Podaj adres (ulica, kod pocztowy) *

Jak dowiedziałeś się do kampanii? *
Strona wwwUlotkaSieć społecznościowaZnajomi, przyjacieleSzkoła

Czy chcesz otrzymywać Newsletter akcji Tydzień bez Monitora
TakNie

Regulamin kampanii znajduje się tutaj

Patroni i sponsorzy kampanii „Mam Czas”

1wpparenting300x1505fasttony3magpom300x1504together300x1502charaktery300x1506kraków197prezydentgdansk8prezydentgdynia9rzecznikprawdziecka10rzecznikprawdziecka11freshmail12fundacjapegaz13klubrodzicafundacjapegaz14krakowpl15ministeredukacjinarodowej16ministerstwozdrowia17pegaz18freescreenweek